poniedziałek, 11 sierpnia 2014

Herve Leger i jego sukienka bandażowa


    Herve Leger trudnił się w swym życiu rzeźbiarstwem, fryzjerstwem, był asystentem Karla Legerfelda w Fendim i Chanel oraz Maryll Lanvin w Lanvin
    W 1985 r. założył swój dom mody i przeszedł do historii jako ojciec sukienek bandażowych. Są to sukienki wykonane z pasm elastycznego materiału, idealnie modelujące sylwetkę.


    W roku 1998 marka została sprzedana ogromnej amerykańskiej firmie BCBG MaxAzriaGroup, a Leger utracił prawo do komercyjnego używania własnego nazwiska.

    
    Ponad 10 lat później, w 2012 r. Leger powrócił na wybieg z nową marką - Hervé L. Leroux, a w jego kolekcji ponownie pojawiły się sukienki bandażowe z tą różnicą, że kolekcja Hervé L. Leroux to długie, wieczorowe suknie, gdzie motyw bandażowy pojawia się jedynie w górnej części.


    Sukienki bandażowe są bardzo popularne wśród gwiazd. Znalazły one uznanie u Rihanny, Beyonce,  Penelope Cruz i Victorii Beckham. Sukienki Herve Leger noszą również Jennifer Lopez, Mariah Carey oraz Kate Winslet.

    Sukienka Herve Leger - dla kogo?

    Sukienka bandażowa to krótka, niezwykle seksowna kreacja, idealnie opinająca ciało, eksponująca nogi, dekolt oraz plecy. Dlatego najlepiej będzie się w niej prezentować kobieta o długich nogach i wyraźnie zaznaczonej talii. Sukienka bandażowa idealnie komponuje się z wysokimi szpilkami.

A oto Herve Leger we własnej osobie:

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz